Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором. Я все ж рекомендую після самостійного навчання пройти буткемп-курси від компаній по типу SoftServe, Epam чи Eleks — це майже гарантоване працевлаштування. Цей процес займе у вас від three до 6 місяців, в залежності від ваших початкових знань.
Що більшим і складнішим стає проєкт, тим більше в ньому необхідна допомога девопсів. Будь-які процеси повинні відбуватися з певною метою, тому потрібно вміти чути стейкхолдерів, команди — і пропонувати для них цінність. Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів. Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. Для тих, хто хоче дізнатися думку досвідченого System Engineer та DevOps спеціаліста стосовно DevOps кар’єри, радимо переглянути запис вебінару від Миколи Прокопенка.
Хто Такий Devops Engineer
Відповідно, DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує https://wizardsdev.com/ його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт. DevOps-інженер відповідає за безперебійну роботу ІТ-інфраструктури компанії. Він працює із розробниками над розгортанням та управлінням змінами коду.
Установка десяти фізичних серверів вимагає близько ста ручних операцій. Кожен сервер потрібно вручну запустити, встановити і налаштувати потрібну операційну систему, встановити наш додаток на цих десяти серверах, а потім десять раз ще все перевірити. Хмарні сервіси замінюють цю процедуру десятьма рядками коду і хороший DevOps-інженер повинен уміти ними оперувати. Так він економить час, сили і гроші – і для замовника, і для компанії».
Налаштування
Це далеко не повний список активностей, які входять до DevOps-процесів — усе залежить від проєкту та від клієнта. Що це за професія — DevOps-інженер, що входить до його обов’язків та як ним стати, розповідає Володимир Шинкар, Senior Lead DevOps Engineer в Intellias. ➕ DevOps-и опановують багато різних методології та інструментів, отже вони однозначно знають і вміють дуже багато у різних сферах. ➕ DevOps-інженери виконують дуже різноманітні завдання, тож робота ніколи не буває нудною. Найперше варто сказати, що DevOps не стільки посада, скільки методологія (скорочення від improvement devops вакансії + operations).
Раніше між розробниками і підтримкою (т.зв. operations) існував бар’єр. Звучить парадоксально, але у них були різні цілі і KPI, хоча вони й працювали над спільним проектом. Метою розробки було якомога швидше реалізувати бізнес-вимоги і додати їх в працюючий продукт.
Для моделювання інфраструктури популярні Terraform та Cloudformation for AWS. Для управління конфігураціями — Ansible, Chef, Saltstack та Puppet. Безперервна інтеграція та безперервне розгортання — ключова частина методології DevOps. Тож треба освоїти інструменти GitLab, Jenkins, GitHub actions або подібні.
Devops Testing Skilled
В обох випадках DevOps Engineer володіє крос-функціональними навичками, які вимагають глибоких знань і практичного досвіду. У 2008 році виник DevOps як відповідь на проблеми, пов’язані з процесом постачання програмного забезпечення в IT-компаніях. Розробники та оператори почали усвідомлювати недосконалість поточної системи. Розробники думали, що якщо вони зможуть успішно запускати свій код у локальному середовищі, то немає причин, чому це не повинно працювати на продакшені.
- Це дозволить вам побачити, на що впливають ті чи інші налаштування і де в системі шукати помилки.
- ➕ Останній, але не менш значущий плюс — це необов’язкове знання мов програмування.
- Якщо прокачувати скіли, згодом Девопс може стати Head of DevOps або CTO.
- Можна розвивати експертизу в безпеці чи, наприклад, у machine studying.
- Але якщо потрібно пройти повне навчання з нуля до рівня фахівця, краще вибирати Базовий або Преміум.
Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від growth + operations). Методологія DevOps спрямована на забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту та оптимізацію всіх процесів життєвого циклу ПЗ. Аби продукт дійшов до кінцевого споживача, його потрібно доставити на сервер. І саме девопс допомагає забезпечити автоматизацію цих процесів, тож програмістам залишається лише писати код.
➖ Неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. DevOps прагне автоматизувати процеси розробки, тестування, розгортання та управління додатками, щоб прискорити та спростити їхню доставку в production-середовище. Це дає змогу компаніям швидше реагувати на зміни ринку та ефективніше обслуговувати своїх клієнтів. Компанії активно переходять на мікросервісну архітектуру, тому DevOps Engineer потрібні на багатьох проєктах.
А також з командами, що відповідають за експлуатацію, аби забезпечити безперебійну роботу систем. Щоб бути успішним у цій ролі, спеціаліст повинен глибоко розуміти процеси розробки, експлуатації та мати технічний досвід. Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів.
Тут також потрібні знання Docker, Ansible чи популярний на сьогодні Helm. Це не те, щоб погано, але це відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує.
Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev. DevOps інженеру варто знати як налаштувати вебсервер (наприклад, IIS, Nginx, Apache чи Tomcat). Потрібні знання про кешуючі сервери, балансувальники навантажень, зворотні проксі, брандмауери тощо. Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів. Тобто, її не «нав’язали» згори, вона логічно розвинулась у середовищі практиків. Сюди ж можна додати serverless-обчислення, мікросервіси, Chaos Engineering, контейнеризацію та оркестрування, тренд на Site Reliability Engineering, посилення моніторингу та cloud-технології.
Вато знати принципи роботи операційних систем, концепції побудови мережі, стандарти POSIX. Потрібні навички роботи з файловою системою, сокетами, віртуалізацією, керуванням пам’яттю, введенням та виведенням, процесами. Знадобиться вміння роботи з терміналом на різних операційних системах.
Усі інструменти мають низку відмінностей, а обрати варто той, який краще підходить під ваші задачі та має кращу сумісність з системами, котрі ви використовуєте. З Docker ви можете автоматизувати процес розгортання та управління програмами в контейнеризованих середовищах. Ця технологія сприяє швидшому деплою програм, полегшує тестування і скорочує інтервал між написанням коду та запуском програмних застосунків. Також CI/CD допомагає полегшити співпрацю між розробниками та іншими командами, як-от тестувальники та спеціалісти з інфраструктури.
Передусім на базовому рівні варто розібратися в операційних системах Linux, Windows, сервісах AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform. DevOps спеціалісти наразі мають одну з найвищих медіанних зарплат – 3500 USD, поступаючись SRE (одна з гілок DevOps), менеджерським та найвищим керівним посадам. За даними Djinni, Middle DevOps традиційно входить до списку ТОП 5 професій, які найбільше шукають рекрутери. Звісно, як і в будь-якій професії, у роботи DevOps Engineer є свої мінуси. Звісно, базово так, але це спрощує можливість стати девопсом. Ми з радістю обговоримо знижки та спеціальні умови для команд від three співробітників.